Στο τελευταίο δεκάλεπτο δεν άντεξε την πίεση του αντιπάλου που ήταν καταιγιστικός και ηττήθηκε από τη Νίκη Προαστείου με 81-75.
Ήττα εκτός έδρας 81-75 από τη Νίκη Προαστείου
Μπάσκετ
08/02/2016 | 12:37

Ο ΝΕΟΛ παίζοντας καλό μπάσκετ στη μεγαλύτερη διάρκεια του παιχνιδιού έχοντας το προβάδισμα στο σκορ στα 3 πρώτα δεκάλεπτα στο τελευταίο δεκάλεπτο δεν άντεξε την πίεση του αντιπάλου που ήταν καταιγιστικός στα σουτ 3π και ηττήθηκε από τη Νίκη Προαστείου με 81-75.

ΝIKH ΠΡΟΑΣΤΕΙΟΥ – ΝΕΟΛ 81-75

Δεκάλεπτα: 15-21, 35-36, 57-60, 81-75

ΝIKH ΠΡΟΑΣΤΕΙΟΥ: (Ντούβας): Πετρόπουλος 5, Γλύνης 20(4), Λιοφάγος, Σολδάτος, Ντούκας 2, Ζουμπουλάκης 2, Ζαννίδης 16(2), Βασιλείου 6, Ανδρέου, Γιαννακόπουλος 30(6).

ΝΕΟΛ: (Τζουγανάτος) Αντωνάτος 6, Πυλαρινός 3(1), Π Συνοδινός 29(4), Αραβαντινός, Κολοβός 11, Χ Συνοδινός 16(2), Παπαγιάννης 4, Πρεντάνος 2, Παριώτης 4.